22.02.2016
Як вигідніше переказати або отримати гроші з-за кордону
Сьогодні не є проблемою отримати чи переказати кошти за кордон. Видів та способів грошових переказів ринок пропонує багато. Якими платіжними системами можна скористатися, та як зекономити при цьому на комісіях розповідає Алла Яськова, керівник Бізнесу платежів та переказів Вінницької філії ПриватБанку.
- Можна відкрити рахунок в іноземному банку, але доведеться платити за відкриття рахунку, обслуговування та комісію при знятті коштів, які встановлює банк-емітент. Такий переказ обійдеться в 5-10% від суми. Одним із найвигідніших способів закордонного переказу коштів є система SWIFT. Вона діє тільки у найбільших українських банках. Для надсилання SWIFT-платежу в іноземній валюті потрібні такі документи: паспорт громадянина України або документ, що його замінює; для іноземних громадян – національний паспорт (з відміткою про наявність дозволу на постійне місце проживання) і посвідчення про постійне проживання в Україні. Для здійснення переказу платнику потрібно назвати банк одержувача, SWIFT-код банку, в який переводяться кошти (для отримання SWIFT-коду, потрібно звернутися у відділення або подивитися на сайті банку); номер рахунку одержувача (або міжнародний номер рахунку – IBAN), ПІБ та адресу одержувача, а також призначення платежу. SWIFT-переказ здійснюється від 1 до 3 днів. Якщо гроші переказуються за кордон, то у ПриватБанку платник сплатить комісію 0,5% від суми (мінімально 5 грн) + 12 доларів гривневому еквіваленті за курсом НБУ. Якщо одержувачем є банк-партнер ПриватБанку, то комісія складатиме всього 3 долари. Пересилати гроші за допомогою SWIFT можна і в межах України, така послуга коштуватиме клієнту ПриватБанка 5% від суми + 12 доларів у гривневому еквіваленті за курсом НБУ.
У ПриватБанку нам також розказали про одну з систем платежу PrivatMoney. Перевагами її є миттєва виплата переказів, можливість отримувати перекази в банкоматах (що не прив’язує людину до роботи відділення та кас), смс-інформування отримувача про переказ, цілодобова підтримка клієнтів банком, а також невелика комісія. Перекази можна відправляти як у відділенні банку, так і самостійно через термінали самообслуговування, Приват24 та подзвонивши на гарячу лінію 3700, де все зроблять співробітники банку. Комісія становитиме від 1 %.Міжнародна система термінових грошових переказів Western Union об’єднує понад 200 країн. Тому гроші можна відправити майже у будь-яку точку світу. Для того, щоб здійснити переказ, потрібно звернутися до відділення банку з паспортом, внести суму переказу включно з комісією, отримати контрольний номер, який потрібно передати отримувачу. ПриватБанк також проопнує здійснити переказ за системою Western Union у банкоматах, в додатку “Приват24” та за дзвінком гарячої лінії 3700. Розмір комісії залежить від точки отримання та виду переказу (терміновий та “12 годин”) - від 1 %. Відправлений переказ Western Union доступний до виплати протягом 45 днів з моменту відправлення. Якщо протягом цього часу він не отриманий, гроші повертаються.Ще однією з найбільших та найзручніших систем переказу є MoneyGram. ЇЇ мережа досить розгалужена і налічує більш ніж 321 000 відділень у всьому світі. Система відправки грошей через MoneyGram: прийти у відділення банку з паспортом або карткою, назвати ПІБ одержувача, країну (куди відправляється переказ) та сума переказу. Після цього потрібно внести потрібні кошти з комісією у касі банку, отримати контрольний номер, який передається отримувачу. Комісія за переказ різна, від 1 %, в залежності від валюти та країни отримувача. Також є й інші системи переказу “Золотая Корона”, “Contact”, “Unistream”, “Coinstar”. Їх мережа не така розгалужена, яка діє, в основному у країнах СНД. Отримавши більше інформації про системи перказів, або проконсультувавшися у банківських спеціалістів, можна не тільки забезпечити надійність переводу коштів, а й зекономити на комісіях.