Потреба у чистій воді з кожним роком збільшується, забруднене довкілля та продукти життєдіяльності людини згубно впливають на екологію, відповідно на воду. У квартирах ставлять фільтри води на воду, тому що її якість залишає бажати кращого. Також особливу увагу потрібно віддати чистці води, яка потрапляє у приватні будинки та котеджі безпосередньо зі свердловин землі. Вода, здобута таким шляхом, утримуйт пісок, глину та інші домішки, будь-яка насосна станція або запірна арматура не витримає таких механічних домішок у воді.
Фільтри механічного очищення води – пристрої, які розміщуються на вхідному водопроводі та побутовій техніці, мета яких це очищення вхідної води від завислих частинок. Механічний фільтр води складається з корпусу з фільтруючим елементом усередині (мембрана або картридж), який у свою чергу робить грубу чи тонку чистку рідини.
Фільтри грубого механічного очищення води
Фільтри грубої механічної очистки води допомагають впоратися з такими домішками: пісок, глина, іржа, хімічні елементи, мікроорганізми та інше. Для грубої очистки води передбачені сітчасті та дискові різновиди фільтрів, вони встановлюються як попередній фільтр води з природних джерел, оскільки він затримує великі механічні частинки.
Фільтри тонкого механічного очищення води
Фільтри тонкого механічного очищення води більш ретельно фільтрують, використовуються для видобутку питної води. Є завершальним етапом у комплексній системі фільтрації. Їх використовують на вхідну водопровідну воду в квартирах. Корпуса фільтрів виготовляють з непрозорого матеріалу, проте є і прозорі корпуси, вони зручні для стеження за ресурсом фільтра.Типи фільтрів:
1. Картриджні2. Сітчасті
3. Мішкові
4. Дискові
Коли замінити фільтр
Головне та основне, на що варто звернути увагу - це падіння тиску, незалежно від типу фільтра. Відбувається закупорка фільтрової частини і води через нього проходить менше. У такому випадку потрібна негайна заміна модуля, що фільтрує.
Коли підтікає змішувач – швидше за все причина криється у відсутності механічного фільтра.