запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.vn.ua - Карта Вінниці"

Вибір лука для стрільби – поради та рекомендації

 

 

Напевно, кожен із нас у дитинстві хоч раз стріляв із лука. Зробити таку зброю було дуже просто – достатньо знайти міцну, не суху палицю, зігнути її та натягнути тятиву. Але надовго іграшки не вистачало. Сучасні моделі більш елегантні, красиві та витриваліші. Якщо ви хочете купити лук для полювання або заняття спортом, варто розібратися в особливостях зброї. Це, а також поради щодо вибору для новачка, ви знайдете нижче.

 

Що таке лук для стрільби?

Луки для стрільби діляться на традиційні та класичні. Перші часто мають цілісний каркас. Найчастіше він виготовляється з вуглепластика або склопластику. Вісь між двома кінцями конструкції пряма, тому встановлена стріла знаходиться праворуч або ліворуч від ручки. Це трохи зміщує траєкторію польоту, що потрібно враховувати під час пострілу. Зате за вартістю традиційні версії найдоступніші.

 

Класичний лук має збірну конструкцію. У ньому до рукоятки прикручуються плечі. Ручка відливається з алюмінію, а плечі бувають композитними. За необхідності зношені або пошкоджені елементи можна замінити. Сама рукоятка має вигин (виїмку), тому стріла лягає рівно. Завдяки такому виконанню не зміщується траєкторія польоту під час пострілу. 

 

Якщо ви підбираєте лук для дитини, щоб просто постріляти по картонній коробці на вихідних, достатньо традиційної моделі. Для полювання або спорту вибирають класичний тип. У цьому випадку звертають увагу на додаткові відмінності. 

 

 

Види луків для спортивної стрільби або полювання

Спортивні луки мають збільшену довжину плечей, адже тут важлива висока сила польоту, щоб компенсувати опір повітря та вітер. На ручці є тонкий упор. Впізнати такі моделі зовні можна за численними обвісами, які стабілізують корпус і знижують вібрацію. На спеціальні отвори кріпиться система прицілювання, адже в спортивній стрільбі значення відіграють навіть міліметри на мішені.

 

Лук для полювання вирізняється потовщеним упором. Обвісів на ньому менше, та й сама конструкція компактніша, щоб було зручно маневрувати лісосмугою, транспортувати зброю на місце використання. Оскільки розмір здобичі більший, ніж «десятка» на мішені, надмірна точність тут не потрібна, але система прицілювання все ж встановлюється. Ще луки для полювання мають бути потужними, адже потрібно пробити товсту шкіру і підшкірні тканини.

 

Рекурсивні луки працюють тільки завдяки гнучким плечам. Щоб підвищити потужність зброї, доводиться збільшувати її довжину. Блокові моделі мають довгу тятиву завдяки намотуванню на блочки, тому сам лук виходить компактнішим, без втрати потужності. Вам буде простіше його транспортувати. Але такі версії дорожчі, потребують обслуговування ексцентриків. Якщо вони зламаються, для ремонту доведеться звертатися до фахівця.

 

Поради у виборі луків для новачків

Якщо ви зовсім не розбираєтеся в луках для стрільби, ось деякі рекомендації щодо вибору:

  • Щоб просто постріляти, попрактикуватися у влучності, купіть класичну версію.
  • Для полювання вибирають блоковий лук, що відрізняється компактністю і потужністю.
  • Щоб підвищити точність, придбайте модель із прицілом. 
  • Сила натягу для полювання має бути від 18 кг. Цього достатньо для великої дальності польоту і високого проникаючого зусилля. 

Додатково рекомендуємо вибирати товари від перевірених брендів. Серед відомих виробників Man Kung і POE LANG. Тоді можна бути впевненим у якості продукції, безпеці, довгому терміні служби. Для швидкого відпускання стріли знадобиться реліз. Він замінює собою збройовий спусковий механізм. Без нього стріляють за допомогою накладки на палець або рукавички. Тепер ви більше знаєте про лук для стрільби і зможете вибрати для себе відповідну модель.