Криптовалюти стають популярнішими з кожним днем. Якщо раніше за зміною співвідношення BTC-USD стежили тільки ентузіасти, то зараз показник регулярно відображається на фондових біржах поряд із ціною золота або барелем нафти. Але все частіше індустрія стає майданчиком для криптовалютних проєктів.
Прості ігри нового покоління
Тренд останніх років - ігри Tap-to-Earn. Вони об'єднали ігрову та криптоіндустрію і стали доступні широкій аудиторії. Головна особливість такої гри - можливість заробити, повторюючи нескладні дії (кліки по екрану телефону). Повторюючи дії, гравець отримує внутрішньоігрову валюту, криптомонети або інші винагороди.
Tap-to-Earn - ігри, розраховані на широку аудиторію користувачів. Навіть діти зможуть грати в них. У більшості випадків спеціальні навички та ігровий досвід не потрібні. Тобто процес геймінгу досить простий. Водночас є можливість заробітку, що приваблює широку аудиторію.
Крім ігор Tap-to-Earn, існують ігри «грай і володій». Тут увага акцентується на володінні різноманітними ігровими активами у вигляді невзаємозамінних токенів. Наявність таких NFT підтверджує унікальне право на володіння певним персонажем, зброєю, землею тощо.
Ігри набули неймовірної популярності в мережі останніми роками. Адже у геймерів є можливість додаткового заробітку, який вони отримують без виконання складних дій. Звісно, не йдеться про нечувані суми, але ті, хто почав грати раніше, отримують більше.
Природно, розробники також отримують хороший прибуток. Наприклад, вони створюють певну криптовалюту, яка набирає неймовірної популярності ще до запуску. Яскравий приклад - Notcoin, який є одночасно і грою, і криптовалютою. Це спільна інтеграція з месенджером Telegram, який використовує понад 500 млн людей. Суть гри полягає в отриманні винагород за запрошених друзів.
Приклади популярних ігор
Природно, успіх Notcoin захотіли повторити й інші розробники. Унаслідок цього з'явилася маса інших ігор:
- Hamster Kombat - усім відомий вираз «тапати хом'яка», який пов'язаний з цією грою;
- PixelTap - отримання ігрових монет шляхом поліпшення монстрів для битв з іншими противниками;
- TapSwap - отримання акцій TAPS за кліки по екрану і виконання інших завдань;
- Blum - отримання очок за щоденне відвідування, запрошення друзів та іншу активність (має вбудовану міні-гру);
- Catizen - отримання однойменних монет за розвиток свого міста та інші проєкти.
Частина цих ігор обіцяє винагороди своїм гравцям після аірдропу. Звісно, практика показала, що не всі розробники прагнуть щедро винагороджувати гравців, як це показав приклад із Hamster Kombat. Але й вимоги до вмінь також не високі.
Таким чином, повним ходом йде об'єднання ігрової індустрії та світу криптовалют. Розробники пропонують безліч ігор на смартфони, що дають змогу гравцям не тільки отримувати емоції, а й додатково заробляти.