30.10.2015
Вінницькі школярі з БізнесШколи пройшли майстер-клас
у відомого фотохудожника Зорія Файна
12 вінницьких дітей віком від 10 до 14 років у рамках занять БізнесШколи ЮніорБанку відвідали фотомайстерню відомого не тільки в Україні, але й за її межами фотохудожника Зорія Файна.
Спілкування з такою видатною особистістю було дуже цікавим та насиченим? адже Зорій Юхимович не тільки фотограф, а ще й композитор, педагог та публіцист. Має почесне звання Заслужений діяч мистецтв України, а протягом п’яти років був особистим фотографом тепершінього президента Петра Порошенка.
- Пам’ятайте, що гроші у житті не основне, і не можна ставити їх головою усього життя, - передавав свій життєвий досвід майстер фотографіії. - Головне - що у вас в душі і як ви почуваєтесь у навколишньому світі. Я можу собі дозволити відмовити у фотозйомці багатьому клієнту, якщо мені особисто щось не подобається у його житті. Тому що коли наступаєш собі на горло заради грошей, вони ніколи користі не принесуть. Але якщо залишаєшся собою, то потім в твоєму житті з’явитьcя набагато більше замовленнь. Залишайтесь собою, не плазуйте перед тими, хто вище за вас стоїть на соціальному щаблі.
Окрім таких життєвих мудростей Зорій Файн розповів дітям про основи роботи фотохудожника, про облаштування фотостудії, про призначення апаратури. Говорили про те, чим малює фотограф.
Діти припустили, що фотоаппаратом, а виявилось - світлом. “Бо коли немає світла, то не буде і фотографії”, - пояснив Зорій.
А потім дав кілька порад, як краще знімати своїх друзів, аби вони виходили на фотографіях найбільш привабливі. На практичному занятті діти спробували себе у ролі моделей та фотографів, разом передивлялись ті фото, які виходили у них, а майстер Зорій вказував, на що звернути увагу.
Обстановка фотостудії сприяла формуванню нового розуміння того, якою має бути творчість: на стіні - великий старовинний годинник, різьблені меблі, піаніно "Zimmermann" і картини майстрів із французського Монмартру.
Загалом екскурсія у майстерню фотохудожника вийшла дуже насиченою. І якщо раніше кожен, хто мав телефон з фотокамерою, вважав себе фотографом, то побачивши, як мастер створює свої роботи, зрозуміли, що все не так просто.